DLA MEDIÓW

Notka prasowa

Metropolia Młodych, to projekt mający na celu promowanie i rozwijanie dialogu pomiędzy młodzieżą a decydentami oraz wzmocnienie potencjału odnośnie polityki młodzieżowej w ramach Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii. Działanie opiera się na współpracy pomiędzy młodymi ludźmi, a osobami odpowiedzialnymi za politykę młodzieżową i w założeniu ma zaowocować opracowaniem oraz wdrożeniem rekomendacji w zakresie polityki młodzieżowej GZM, w szczególności modelu funkcjonowania Metropolii Młodych – organu doradczego metropolii do spraw młodzieży. W ramach projektu odbędzie się 9 spotkań w miastach wchodzących w skład Metropolii. Będą to kolejno: Katowice, Bytom, Tarnowskie Góry, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Czeladź, Mysłowice, Gliwice. Projekt ten został objęty patronatem przez Przewodniczącego Metropolii Górnośląsko Zagłębiowskiej, a także prezydentów miast: Katowice, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice oraz Mysłowice.

Pierwsza z konferencji odbyła się w dniach 25-27 października w Katowicach, w budynku Klubu Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych Marchołt, przy ul. Warszawskiej 37. Na spotkaniu młodzież debatowała o przyszłości młodych na śląsku i w Metropolii, a także o transporcie publicznym, edukacji i ekologii. Debatowaliśmy wspólnie z Prezydentem Miasta Katowice – Marcin Krupą, Wiceprzewodnicząca Zarządu GZM – Danutą Kamińską, Wiceprzewodniczącym Zarządu GZM – Grzegorzem Kwitkiem, a także z lokalnymi radnymi oraz aktywistami miejskimi.

Bieżące informacje dotyczące przebiegu projektu, relacje ze spotkań oraz wyniki projektu, będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej https://www.metropolia-mlodych.com.

MM_logo-2Loga do pobrania.