BYTOM

KONFERENCJA W BYTOMIU

Druga konferencja naszego Projektu odbyła się w Bytomiu 24 listopada w budynku Biura Promocji Bytomia.
Na naszej bytomskiej konferencji gościliśmy na panelu dyskusyjny:

– członek Zarządu GZM – Karolina Wadowska,
– nowo wybrany na prezydenta Bytomia – Mariusz Wołosz.

Oprócz panelu, na konferencji odbyła się debata open space z Aliną Prochasek oraz Piotrem Jarosem (Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku), a także tradycyjne już sadzenie drzewka upamiętniającego naszą konferencję w tym mieście.
Zainicjowaliśmy także nasze badania społeczne, dotyczące oczekiwań młodzieży z zakresu m.in. kultury, edukacji, czy transportu w Metropolii.

Najbardziej zaskakującym dla nas stwierdzeniem Pana Prezydenta było, iż Bytom powinien stać się dobrej jakości sypialnią dla Katowic, z którymi nie powinien się starać konkurować. Każde z miast GZM powinno skupić się na rozwoju jako część większej całości, a role i charakter miast dopasowany do potrzeb mieszkańców, aby nie powielać tych samych elementów w każdym mieście.

Pamiętajmy jednak o trudnej sytuacji miasta, z którą przychodzi mierzyć się obecnie nowemu Prezydentowi. Postanowiliśmy jednak zapytać również o to mieszkańców podczas krótkiej sondy ulicznej – tu głosy są mocno podzielone. Będziemy dalej rozmawiać i rozważać, jaki scenariusz dla miast jest najlepszym z perspektywy zarówno jego władz, jak i mieszkańców. Jesteśmy gotowi do dalszego działania i dziękujemy Bytomiowi za tak ciepłe (mimo deszczowej pogody) przyjęcie! Zostawiamy na pamiątkę kolejne drzewo (zasadzone przez najwytrwalszych i nie bojących się zmoczyć :)) na pamiątkę naszego owocnego spotkania!

Autorką zdjęć jest uczestniczka naszego projektu Karolina Rzepecka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s