DĄBROWA GÓRNICZA

KONFERENCJA W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Dwa pierwsze dni marca spędziliśmy w Dąbrowie Górniczej. Wszystkie spotkania odbyły się w Pałacu Kultury Zagłębia w Sali Kameralnej im. Michała Spisaka (II piętro). Jesteśmy na półmetku naszego projektu – to już piąta konferencja, a więc czas podsumowań oraz stawiania sobie kolejnych wyzwań. W Dąbrowie spotkaliśmy się ponownie z Panią Danutą Kamińską z Zarządu GZM, aby porozmawiać o tym, co do tej pory udało nam się ustalić od naszego pierwszego spotkania w Katowicach.

Ponadto porozmawialiśmy o tym, co dzieli i łączy miasta górnośląskie i zagłębiowskie – w naszej dyskusji uczestniczył aktywista miejski oraz zaangażowany radny Dąbrowy Górniczej Kamil Dybich. Gościliśmy również Magdalenę Mike – dziękujemy za przybliżenie tematyki Dąbrowy Górniczej oraz wskazanie konkretnych rozwiązań dla miasta.

Jak i podczas każdej z naszych konferencji, nie siedzieliśmy jedynie w czterech ścianach, ale także wyszliśmy za ulicę. Rozmawialiśmy z mieszkańcami Zagłębia o popularności GZM oraz o tym, dlaczego Dąbrowa jest miastem atrakcyjnym. Czego się dowiedzieliśmy?

Wnioski jakie nasuwają nam się po konferencji, są takie:

➡️ Metropolia GZM jest nieznana dla Dąbrowskiej Młodzieży (i nie tylko),
➡️ Dąbrowa Górnicza jest naprawdę miastem wartym odwiedzenia nie tylko na weekendowy wypoczynek na Pogorii.

Jeżeli nie udało Wam się zwiedzić z nami Dąbrowy to ogromnie zachęcamy i już zapraszamy na nasze kolejne spotkanie w Sosnowcu. A tymczasem wspominamy wspólne spędzone chwile i zachęcamy do oglądania zdjęć z tego dwudniowego spotkania.

Autorem zdjęć jest ten, kto akurat złapał za aparat. 😉 Szczególne podziękowania dla organizujących spotkanie uczestników z Dąbrowy Górniczej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij