GLIWICE

KONFERENCJA W GLIWICACH

To było już ostatnie z naszych zaplanowanych od początku spotkań, jednak nasz projekt wciąż się dzieje! Po pierwsze – zaczynamy kolejny etap ciężkiej pracy, to jest zbierania wszystkich wypracowanych rekomendacji, podsumowywanie badań społecznych i przygotowywania raportu. Jednak już w sekrecie możemy zdradzić, że spotkamy się raz jeszcze i to nie tylko w gronie uczestników projektu! Ale o tym dopiero za jakiś czas.

Gliwice oznaczały dla nas czas ogromnej pracy kreatywnej bez względu na porę dnia (i nocy). Wykonaliśmy bowiem ogrom pracy nad wydarzeniem, które miało miejsce na gliwickim rynku – wielkie M będące logo GZM, na który mieszkańcy mogli przyczepić karteczkę z napisaną myślą, dlaczego lubią swoje miasto. Dodatkowo przeprowadziliśmy kampanię informującą mieszkańców o instytucji Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, rozdając śląskie cukierki Kopalnioki i krówki wraz z przyczepioną ulotką informacyjną. Kolejnym z wydarzeń było mapowanie potrzeb dla  konkretnych obszarów Metropolii – w tym celu przygotowaliśmy własnoręcznie odrysowaną mapę, na której zaznaczaliśmy wymieniane potrzeby.

Nie obyło się jednak bez spotkań! Tradycyjnie już na nasze spotkanie przybył Prezydent Miasta Zygmunt Frankiewicz i opowiedział o jego zarządzaniu, specyfice i czym dla niego są Gliwice. Kolejne spotkanie było poświęcone ochronie środowiska, ruchach ekologicznych i zagadnieniu less waste. Gośćmi tego panelu byli Igor i Monika – członkowie zarządu Stowarzyszenia Wolnej Herbaty. Na ostatnim z paneli poznaliśmy akademicką perspektywę spojrzenia na GZM – rozmawialiśmy z Prorektorem ds. współpracy krajowej i międzynarodowej Uniwersytetu Śląskiego oraz członkiem Rady Społeczno-Gospodarczej przy GZM – prof. UŚ Tomaszem Pietrzykowskim. Opowiedzieliśmy Panu Profesorowi o naszych dotychczasowych wnioskach i działaniach, a także poprosiliśmy o krytyczne spojrzenie na nasze propozycje.

Wszystkim gościom dziękujemy za czas i zaangażowanie!

Autorką zdjęć jest uczestniczka projektu Karolina Rzepecka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij