MYSŁOWICE

KONFERENCJA W MYSŁOWICACH

Mysłowicka konferencja w ramach projektu Metropolia Młodych odbyła się w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7. Spotkaliśmy się 11 czerwca, aby poznać Mysłowice oraz przyjrzeć się co mogą wnieść do działań Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Podczas pierwszej części naszej konferencji spotkaliśmy się z Prezydentem Miasta Dariuszem Wójtowiczem. Opowiedział o tym, jaką propozycję ma dla młodych ludzi w Mysłowicach, dlaczego ich potrzebuje i jak planuje wpływać na śródmieście. Podzielił się z nami również samorządową historią miasta ze swojej perspektywy oraz otworzył na dyskusję i propozycję młodych ludzi – zarówno licznie zgromadzonych na konferencji mieszkańców, ale także osób patrzących na Mysłowice z zewnątrz.

Druga część konferencji poświęcona była szerokorozumianemu aktywizmowi społecznemu. Naszym gościem była Partycja Łuczuk-Strońska, która jako mieszkanka i obecnie radna jednej z mysłowickich dzielnic, bardzo aktywnie angażuje się w akcje społeczne poświęcone miastu oraz sama wiele z nich inicjuje, a następnie koordynuje.

Z kolei z mieszkańcami Mysłowic rozmawialiśmy o tym, jak żyje im się w mieście, czego oczekują od miasta i czym jest dla nich członkostwo Mysłowic w GZM.

Autorką zdjęć jest uczestniczka projektu Karolina Rzepecka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij